O mnie

Moje zdjęcie
Mam na imię Joanna. Z wykształcenia jestem magistrem inżynierem ogrodnictwa, specjalność: rośliny przyprawowe i lecznicze. Witam Cię na blogu poświęconemu mojej pasji ogrodnictwu i zielarstwu. Znajdziesz tutaj porady, informacje, ciekawostki ogrodnicze, oparte przede wszystkim na własnym doświadczeniu. Mam nadzieję, że zostaniesz ze mną na dłużej. Masz pytania, napisz: e - mail: artpasjone@onet.pl

niedziela, 2 kwietnia 2017

Wiosna, wiosna ...

"Wiosna, wiosna, wiosna, ach to Ty" chciałoby się zaśpiewać na widok tego co dzieje się w przyrodzie. Wszystko, budzi się do życia, wystawia pierwsze listki i kwiaty do słońca. Wszystko budzi się z zimowego snu. Ogrodnicy też ruszyli do boju, zaczęło się po zimowe sprzątanie, wielkie sianie i pikowanie. Aż chce się żyć :)  Ja też ostatnio biegałam z aparatem i szukałam wiosny. Znalazłam ją specjalnie dla Was. Poczynając od bazich kotków:

Kotków na drzewach ;)


Przez kolorowe kwiaty ( korony cesarskie, przebiśniegi, krokusy, tulipany)


Na kluczu żurawi skończywszy ( zdjęcie robione komórką):


Żałuję, że nie udało mi się jeszcze uchwycić bociana.

A Wy jakie dostrzegliście u siebie zwiastuny wiosny?

 Wiosna nie pojawiła się tylko w przyrodzie, ale także na parapetach nie jednego ogrodnika, ale o tym w kolejnym poście. Zapraszam i dziękuję za komentarze. 

2 komentarze:

  1. Wysyp owadów - jako pierwsze muchy i pszczoły, teraz również motyle, biedronki, trzmiele i wszelka inna owadzia drobnica:)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. O masz racje, u mnie to samo, szczególnie jakoś much dużo.

      Usuń