O mnie

Moje zdjęcie
Mam na imię Joanna. Z wykształcenia jestem magistrem inżynierem ogrodnictwa, specjalność: rośliny przyprawowe i lecznicze. Witam Cię na blogu poświęconemu mojej pasji ogrodnictwu i zielarstwu. Znajdziesz tutaj porady, informacje, ciekawostki ogrodnicze, oparte przede wszystkim na własnym doświadczeniu. Mam nadzieję, że zostaniesz ze mną na dłużej. Masz pytania, napisz: e - mail: artpasjone@onet.pl

niedziela, 21 sierpnia 2016

Doniesienia z mix rabatki


W ramach przerwy od ziołowych informacji zajrzyjmy co dzieje się w rabatce Mix. Jestem z niej bardzo dumna, bo założona wiosną tego roku zachwyca swoim, pięknem, bogactwem roślin i kolorami. Aktualnie królują  na niej astry. Astry chińskie peoniowe, pochodzą z samodzielnie przygotowanej rozsady, zaś pozostałe sadzonki przyniosłam z warzywnika ( rosły tam w zeszłym roku i się rozsiały). Ups, ktoś się schował w kwiatku, tylko kuper mu wystaje ;)

W kąciku skuliła się nieśmiało begonia, która początkowo rosła w domu w doniczce, ale zaczęła bardzo marnieć. Miałam ją nawet wyrzucić, ale rodzina poprosiła abym dała jej jeszcze jedną szansę, co też uczyniłam, a ona odwdzięcza się kwitnieniem. 


A ot jaskier, posadziłam kilka cebulek jaskrów, niestety wyrósł tylko ten:


Nad całą rabatką dostojnie królują kanny:


Nieśmiało kwitnie jeszcze lewkonia, z własnej rozsady. wygląda marnie, ale ma chęć do życia: 


A na koniec wzbudzający największe zainteresowanie panstemon odmiany "Cha - cha hot pink"
1 komentarz:

  1. Piękna Twoja rabatka, i same rarytaski. Panstemon jest przepiękny :-)

    OdpowiedzUsuń